۱۳۹۳ شهریور ۱۷, دوشنبه

Iran/Guilan/Rurar Heritage/Museum/موزه میراث روستایی گیلان


آواز کاغذ نویس، فرامرز محجوب , موزه میراث روستایی  گیلان رشت کیلومتر هیجده رشت تهران پارک جنگلی سراوان نوروز هشتاد ونه ، در دل طبیعت جنگلی سراوان، روستاهای گیلان را با همان حال و هوای سرشار از صفا، محبت، دوستی و انسانیت، در برابر دیدگانتان قرار داده‌ایم و این گذشته‌ی پر‌خاطره و پر‌تجربه را در موزه‌ی میراث روستایی گیلان حفظ نموده‌ایم تا پیوند‌ دهنده‌ی نسل گذشته و حال، و معرف گوشه‌ای از فرهنگ و تاریخ گیلان عزیزمان باشد.

با گردش در این مجموعه و با دیدن انواع خانه‌های روستایی واچینی و دوباره‌چینی شده از نه حوزه‌ی مختلف فرهنگی -- معماری استان گیلان که خاطرات حدود صد و پنجاه سال گذشته‌ را با خود به همراه دارند و نیز مشاهده‌ی فعالیت‌های روستاییان آن زمان، بی شک زندگی گذشته‌ی نه چندان دور گیلان برایتان زنده خواهد شد.
خوشبختانه این میراث گرانبها پیش از آن‌که نابود شود، در این موزه‌ی فضای باز، حفظ و ثبت شده، و به نمایش در‌آمده‌ است.
براین باوریم که میراث فرهنگی هر ملت، گنج پیشینیان آن‌هاست و کسانی‌که گذشته‌ی نزدیک خود را نشناسند هرگز قادر به درک گذشته‌ی دور خود نخواهند بود.
باشد که با شناخت تاریخ و فرهنگ غنی خود بار دیگر "اهل سرزمین" نیاکانمان شویم و با حفظ ارزش‌ها و اصالت‌هایمان در توسعه و اعتلای ایران عزیزمان بکوشیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر