۱۳۹۴ آبان ۹, شنبه

کیومرث صفابخش بیش از پنجاه سال پیش این عکس را از پیاده رو انطرف درمانگاه انداخته است تا تمام ساختمان کامل بیافتد . جالب اینکه شهرداری برای هر چنار کاشته شده یک حفاظ آهنی ساخته بود لابد اینکه نهال تازه کاشته شده خوراک گاو نشود ! آنموقع در کوچه و خیابان گاو ها پرسه میزدند و آزاد بودند .من خوب یادمه داخل چمن ورزشگاه جلوی مدرسه مان گاوی داشت زایمان میکرد .

اولین درمانگاه بهداری در حاشیه محوطه مجاور خیابان ساخته شده بود . برخلاف ساختمان اصلی وسط محوطه ی بزرگ بیمارستان که ساختمان کرسی بلند تمام چوبی با درب و پنجره های چوبی بود . اما درمانگاه بنای سیمان آجری بود که اطاق های متعدد داشت وبیشتر پزشکان  عمومی کار میکردند وهیچ دکتر   متخصص نداشت .
آنموقع یکی از کلاه مخملی های لاهیجان با کلاه شاپوکت وشلوار مشکی کفش پاشنه خوابیده سبیل بلند آویزان با بنز کرایه اش که راه رشت و لاهیجان باهاش کار میکرد رفت دندانش را کشیده بود . روز بعد با عصبانیت و داد و فریاد و شکایت برگشته بود درمانگاه و بعد از جر و بحث زیاد با دکتر دندانپزک با چاقو تمام شیلنگ های آویزان دستگاه یونیت دندانپزشکی را بریده بود ودور انداخته بود و از شیلنگ ها ی بریده شده آب و هوا زده بودبیرون و چندین روز دندانپزشکی تعطیل بودو آقامصطفی این داستان را هر بار که میآمد مطب من تعریف میکرد و از کرده خود پشیمان و شرمنده بود  

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر