۱۳۹۵ فروردین ۲۹, یکشنبه

عباس فتحی زاده نوشت ..شادروان احمــــــــــد فتحــــــــــی زاده مردی که پس از بیست و دو سال از درگذشتش , هنوز شخصیت و مرامش ورد زبان همشهریان است . پدرم مردی بود که همه چیز را برای همگان می خواست .

شادروان احمدفتحی زاده متولد ۱۳۰۰ در شهر لاهیجان محله گابنه کوچه فتحی زاده به دنیا آمدند . دروه ابتدایی و سیکل اول دبیرستان را در لاهیجان و برای ادامه تحصیل به مدرسه نظام تهران به پایتخت مراجعت کردند ولی با شروع جنگ جهانی دوم , دانشکده افسری موقتاً تعطیل و ایشان به زادگاه خود برگشتند و مشغول کار و زندگی و سپس ازدواج کردند .
ایشان شانزده سال عضو , نایب رئیس و رئیس انحمن شهر لاهیجان و از معدود نمایندگان شهر بودند که در میان مردم و نه دور از آنها زندگی میکردند و از معتمدینی بودند که کسبه واهالی محل در اکثر کارهای خود حتی امور شخصی , از ایشان مشورت میگرفتند . وی یکی از فعالین دوران حکومت ملی دکتر مصدق بودند و یادگاری افتخار آمیز تعدادی اوراق قرضه ملی  که برای حمایت از دولت ملی توسط میهن پرستان خریداری شده بود و به دولت برگردانده نشد , برایمان به یادگار گذاشتند که از هر میراثی با ارزش تر است . ایشان در ۲۴ فروردین ۱۳۷۳ در ۷۲ سالگی در زادگاه خویش چشم از جهان فرو بستند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر