۱۳۹۵ خرداد ۲, یکشنبه

سر راهم درمسیر کوچه ی قدیمی قبرستان آقاسید محمد یمنی محله شعربافان لاهیجان بعداز گذر از خیابان کاشف از کنار دبیرستان عبدالرزاق که میگذری ، وسط چهار راه ی کوچه ها این سازه وجود داشت که اسمش رانمیدانستم . در اینستاگرام کاوه نوروز زاده کامنت گذاشته که : اگه اشتباه نکنم پشت دبیرستان عبدالرزاق و مقبره سید یحیی هستش بله درست فرمودید ، اگه بیشتر توضیح بفرمایید متشکر خواهیم شد ، قبلآ نمایی دیگر داشت. راستش اطلاعات زیادی ندارم .ولی میدونم که محله یحیی آباد منتسب به ایشون هست . سازه قبلی بنظر کمتر بزرگتر بود و از آجرهای سنتی و قرمز رنگ شهرهای گیلان استفاده شده بود. در زمان کودکی یادم هست که محل برگزاری سفره ها و جلسات روضه و قرآن خوانی زنانه بود .و برای نذر و نیاز همیشه چند شمع در ورودی ش روشن بود به وقت اذان مغرب .ولی مدتهاست که سوت و کور بود و ساختمان قدیمی ش به حالت نیمه خرابه و پر از زباله شده بود . خب این نمای شمالی سازه س . عکس نمای شرق اش را هم دارم که عریض تر و بزرگتر بنظر میاد حتی برای تهیه کلیپ فیلم هم گرفتم که بتدریج همینجا خواهم گذاشت اما نمیدانم چرا در گوگل مپ اینجارا "مجد الاسلام "نامگذاری کرده اند و اسم کوچه را هم نوشتند کوچه" گلزار شهدا"

نمای شمالی  آسید یحیی
نمای شرقی آسید یحیی

سر راهم درمسیر کوچه ی قدیمی قبرستان آقاسید محمد یمنی محله شعربافان لاهیجان بعداز گذر از خیابان کاشف  از کنار دبیرستان عبدالرزاق که میگذری  ، وسط چهار راه ی کوچه ها این سازه وجود داشت که اسمش رانمیدانستم . در اینستاگرام کاوه نوروز زاده کامنت گذاشته که :
اگه اشتباه نکنم پشت دبیرستان عبدالرزاق و مقبره سید یحیی هستش
   بله درست فرمودید ، اگه بیشتر توضیح بفرمایید متشکر خواهیم شد ، قبلآ نمایی دیگر داشت.
 راستش اطلاعات زیادی ندارم .ولی میدونم که محله یحیی آباد منتسب به ایشون هست . سازه قبلی بنظر کمتر بزرگتر بود و از آجرهای سنتی و قرمز رنگ شهرهای گیلان استفاده شده بود. در زمان کودکی یادم هست که محل برگزاری سفره ها و جلسات روضه و قرآن خوانی زنانه بود .و برای نذر و نیاز همیشه چند شمع در ورودی ش روشن بود به وقت اذان مغرب .ولی مدتهاست که سوت و کور بود و ساختمان قدیمی ش به حالت نیمه خرابه و پر از زباله شده بود .
خب این نمای شمالی سازه س . عکس نمای شرق اش را هم دارم که عریض تر و بزرگتر بنظر میاد حتی برای تهیه کلیپ فیلم هم گرفتم که بتدریج همینجا خواهم گذاشت  اما نمیدانم چرا در گوگل مپ اینجارا "مجد الاسلام "نامگذاری کرده اند و اسم کوچه را هم  نوشتند کوچه" گلزار شهدا" . و 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر